فواید باور نکردنی کود قهوه برای گیاهان آپارتمانی

کود قهوه برای گیاهان آپارتمانی آره یا نه؟ من خودم به شخصه عاشق قهوم و به همین دلیل روزانه میزان تولید کود قهوه زیادی دارم پس یا باید اون رو دور بریزم و یا یک استفاده مجدد از اون داشته باشم، و بهترین فکری که به ذهنم میرسه استفاده ازش برای گیاهانم هست ولی یکی میگه کود قهوه برای گلدان و گیاه خوبه یکی میگه خوب نیست؟ یکی میگه بعد استفاده گیاهم پر از آفت شد یکی میگه بعد از استفاده رشد گیاهان عالی شد، پس چیکار کنیم ازکود قهوه برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنیم یا نه؟

قهوه و از بین رفتن علف های مزاحم

طبق تحقیقات صورت گرفته در شرکت باسِل ، نیتروژن ، منیزیم و پتاسیم موجود در قهوه به از بین بردن علفهای هرزی که به صورت خودرو در کنار گیاهان رشد می‌کنند کمک می‌کند . این علف ها در خاک گیاهان رشد کرده و سلامت آنها را به خطر می‌اندازد و مواد مغذی خاک را از آن خود می‌کند .

مزایای کود قهوه | Coffee grounds 

کود قهوه‌ و قهوه‌ دم کرده نیتروژن مورد نیاز گیاهان برای رشد و استحکام ساقه را فراهم میکنند.

دانه های قهوه همچنین میتوانند حلزون و خزنده های دیگر را دفع کنند . درعین حال کرم های خاکی مفید برای خاک و گیاه را جذب کنند و این کرم ها با حفر تونل ، اکسیژن مورد نیاز برای ریشه ها را فراهم کنند.

البته کود قهوه برای تمام گیاهان مفید نیست و گیاهانی که به خاک اسیدی نیاز ندارن می توانند از آن استفاده کنند

یکی از مواد تشکیل دهنده قهوه نیتروژن می باشد، وجود این ماده برای سلامت گیاه شما بسیار موثر می باشد و همین موضوع باعث استفاده از کود قهوه می شود

به طور کلی گیاهان زینتی در خاکی که کمی دارای خاصیت اسیدی باشند بهتر رشد می کنند،

وقتی شما گیاه خود را آبیاری می کنید، املاح موجود در آب باعث می شود خاک شما به مرور زمان خاصیت قلیایی پیدا کند، از خواص کود قهوه اینست که می تواند این خاصیت قلیایی را خنثی کند و pH خاک شما را تنظیم کند.

اما فراموش نکنید این موضوع نیز مانند سایر موارد نیاز به حفظ تعادل دارد، شما برای استفاده از کود قهوه نباید افراط کنید، آن را به مقدار کم و به صورت رقیق شده با آب استفاده کنید.

از جمله گلها و گیاهان زینتی که خاک اسیدی دوست دارند عبارت است از: اسپاتی فیلوم ،سینگونیوم، فوشیا، اگلونما، ارالیا، ازالیا، اریکا، مارانتا، نرگس، حسن یوسف، کاملیا، برگ انجیری، لیندا، کالادیوم، بنفشه افریقاایی، پامچال، سیکلامن، سرخس، بگونیا، انتریوم، ارکیده، میخک ، ادریسی، کاملیا

1 الی 2 قاشق از پودر کود خشک شده قهوه را در پای گیاه بریزید و گلدان را آبیاری کنید.قهوه

خواص کود قهوه برای کاکتوس . آیا کود قهوه برای کاکتوس و ساکولنت ها مفید است؟

این سوال اهمیت زیادی دارد. چرا که کاکتوس و ساکولنت ها به راحتی با کودهای شیمیایی و دست ساز و طبیعی سوزانده و خراب می شوند. آیاکودقهوه می تواند جایگزین بهتری برای کودهای شیمیایی باشد؟

خواص کود قهوه برای کاکتوس

قهوه تقریباً 2٪ نیتروژن دارد، به همین دلیل آنها سلامتی گیاه را تضمین می کنند و معمولا در کمپوست ها ریخته می شوند. اگر خاکی که شما گیاهانتان را در آن کاشته اید از این مواد معدنی کافی نیست، برگ های آنها کم رنگ می شود و آنها قادر به رشد نخواهند بود.

به همین دلیل قهوه برای بارور کردن کاکتوس و ساکولنت ها بسیار مهم است. پس از این که کاکتوس مدتی در گلدان زندگی کرد، از تمام ریز مغذی های موجود در خاک استفاده می کند، بنابراین برای سالم نگه داشتن آنها باید مواد مغذی کمی اضافه کنید.

به نظر می رسد قهوه یک راه عالی برای انجام این کار است زیرا دارای بسیاری از مواد مغذی حیاتی است … اما آیا برای گیاهان شما خیلی اسیدی است؟

قهوه اسیدی است، اما این برای گیاهان شما خوب است!

خوب، ما می دانیم شما چه فکر می کنید … اسید؟ چگونه می تواند برای گیاهان من مفید باشد؟ اما بیشتر گیاهان، در شرایط کمی اسیدی بهترین رشد را دارند.

کاکتوس ها در خاک اسیدی رشد خوبی دارند. آن ها pH را بین 5.8 تا 7 دوست دارند، وقتی که گیاه را با آب معمولی آبیاری می کنید، املاح موجود در آب، pH را به سمت قلیایی شدن می برد. بنابراین خوب است که با استفاده از چیز کمی اسیدی، مانند کود قهوه، به تعادل pH کمک کنید.
دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *