برای قرار دادن فیلم در آپارات ابتدا به  آدرس: www.aparat.com مراجعه کنید. برای این منظور هم میتواند آدرس را در نوار آدرس بالا مرورگر خود تایپ کنید و هم اینکه روی لینک بالا بزنید.

پس از ورود به سایت صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده میکنید. در بالا سمت چپ صفحه دو گزینه نمایش داده شده که عبارتند از دکمه ای با عنوان بارگذاری ویدیو و گزینه ورود یا ثبت نام. 

ویدیو در آپارات

هر کدام از این دو گزینه را انتخاب کنید در نهایت با صفحه زیر روبرو می شوید.

اگر این مطلب را می خوانید حتما در آپارات حساب کاربری ندارید. پس دو راه برای گذاشتن ویدیو در آپارات دارید یا گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب کنید یا گزینه ورود با حساب گوگل. این گزینه در واقع برای آنهایی است که در جیمیل برای خود آدرس ایمیل دارند. اگر ایمیل ندارید میتوانید مطلبی که قبلا در آسان ویزیت در مورد نحوه ساختن ایمیل منتشر شده را بخوانید. در هر صورت یادتان باشد که برای گذاشتن ویدیو در آپارات یا به آدرس ایمیل یا شماره موبایل نیاز دارید.

ما در اینجا گزینه ایجاد حساب کاربری را انتخاب میکنیم. در ادامه از شما خواسته می شود شماره موبایل یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید (درست مانند تصویر زیر).

blank

اگر از طریق شماره موبایل اقدام به ثبت نام کنید کد تاییدی برای شما پیامک می شود که باید آن را در کادر خواسته شده وارد نمایید. اگر هم ایمیل خود را بزنید ایمیلی برای شما ارسال می شود که باید باقی مراحل ثبت نام را از طریق آن انجام دهید. پس از این مراحل صفحه ای مانند زیر برایتان باز می شود و از آنجا میتوانید ویدیوهای خود را آپلود کنید.

blank

همانطور که در تصویر می بینید در بخش بالا سمت چپ صفحه گزینه ای با عنوان بارگذاری ویدیو وجود دارد که شما را به صفحه ویرایش اطلاعات کانال می کند و تا پیش از تکمیل این اطلاعات امکان بارگذاری ویدیو در آپارات را نخواهید داشت. توجه داشته باشید که مهم ترین بخش از این فرم انتخاب نام کاربری است که باید حتما انگلیسی باشد و به جز اعداد و حروف انگلیسی نمی توان از علائم دیگر در آن استفاده نمود. در صورتی که نام کاربری انتخابی شما مورد تایید قرار بگیرد از شما خواسته می شود که شماره موبایل تان را نیز وارد نمایید.

blank

در ادامه یک کد فعالسازی برایتان ارسال می شود که پس از وارد کردن آن میتوانید اقدام به بارگذاری ویدیو نمایید. برای این کار ابتدا گزینه بارگذاری ویدیو را انتخاب نمایید تا صفحه ای مانند زیر برای شما باز شود.

blank

اگر ویدیو در داخل کامپیوتر شما ذخیره شده گزینه بارگذاری از کامپیوتر را بزنید و سپس دکمه انتخاب فایل را بزنید. اگر میخواهید از یوتیوب ویدیو را بارگذاری کنید گزینه از یوتیوب را بزنید. برای اینکار باید آدرس URL در بالای صفحه پخش ویدیو یوتیوب را کپی کرده و در کادری که برایتان باز می شود بچسبانید. همزمان با آپلود شدن ویدیو اطلاعات خواسته شده شامل دسته بندی، تگ یا برچسب و .. را پر کنید و گزینه انتشار ویدیو در پایین صفحه را بزنید.

blank

چند دقیقه ای طول می کشد که ویدیو شما پردازش شود و پس از طی شدن این مدت میتوانید آن را مشاهده کنید.


ورودبه نمونه کارها

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *